Menič napätia

Menič napätia je typ meniča elektrickej energie, ktorý mení napätie zdroja energie. Po spárovaní s inými komponentmi sa dá použiť na vytvorenie napájacieho zdroja. Menič napätia Menicnapatia.sk je zariadenie, ktoré umožňuje, aby spotrebiče navrhnuté pre sieťové napätie jedného geografického regiónu fungovali v sieťovom napätí iného regiónu. Možno použiť menič napätia, menič napájania, cestovný adaptér alebo iné podobné vybavenie. Väčšina jednofázových elektrických zásuviek na striedavý prúd na svete poskytuje napájanie medzi 210 a 240 voltmi alebo 100 a 120 voltmi.

napätie

Môže sa použiť transformátor alebo automatický transformátor; pretože (auto)transformátory sú skutočne reverzibilné, možno ich použiť na zvýšenie alebo zníženie napätia v rovnakom pomere. Elektronické obvody umožňujú vytváranie ľahších a menších zariadení; elektronické znižovanie napätia je jednoduchšie a lacnejšie ako jeho zvyšovanie. Malé, lacné cestovné adaptéry sú k dispozícii pre zariadenia s nízkou spotrebou energie, ako sú elektrické holiace strojčeky, ale nie pre zariadenia s vysokým výkonom, ako sú sušiče vlasov; cestovné adaptéry často obsahujú koncové adaptéry pre rôzne štandardy používané v rôznych krajinách. Medzi najznámejšie a najrozšírenejšie meniče napätia patria sieťové meniče a mobilné meniče. Dôležité je poskytnúť nízkonapäťovú elektrinu zariadeniu z elektrickej siete, čo sa bežne dosahuje použitím napájacieho zdroja. Väčšina súčasných elektronických zariadení vyžaduje 1,5 až 24 voltov jednosmerného prúdu; zariadenia s nižším výkonom pri týchto napätiach môžu byť zvyčajne napájané z batérií alebo zo siete. Niektoré zariadenia sa dodávajú s vlastným napájaním a možno ich jednoducho zapojiť do steny.

svetlo

Iné používajú transformátor a usmerňovač alebo elektronické obvody ako externý zdroj napájania. Na začiatku dvadsiateho prvého storočia sa spínané napájacie zdroje stali bežnými; sú menšie a ľahšie ako kedysi univerzálne transformátorové konvertory a často sú skonštruované tak, aby fungovali zo siete striedavého prúdu pri akomkoľvek napätí medzi 100 a 250 V. Pre zariadenia s nízkym výkonom je možné použiť jednoduchý kvapkadlo napätia; ak je potrebné viac ako 12 V alebo pre zariadenia s vysokým výkonom, použije sa spínaný zdroj. Výstup je normálne jednosmerný, v rozsahu od 1,5 do 24 voltov. Existujú napájacie zdroje s výstupom buď 100 – 120 V AC alebo 210 – 240 V AC; sú známe ako invertory, pretože konvertujú jednosmerný prúd na striedavý a nemenia napätie. Aj keď to zvyčajne nie je problém, výstupná frekvencia a tvar vlny meniča nemusia dokonale napodobňovať frekvenciu a priebeh sieťového napájania. Ponúkame meniče napätia z 12V a 24V na 230V. Takisto meniče napätia z a na 24V, 12V alebo 5V, ktoré sú esenciálne pre príslušenstvo vo vozidlách (napr. iný druh rádia, DVD prehrávač atď.). V našom e-shope nájdete tie najkvalitnejšie meniče napätia podľa vašich predstáv za mimoriadne ceny. Neváhajte a obráťte sa na nás, s výberom Vám radi pomôžeme!