Príprava na ples, kúpa šiat, celková vizáž

Príprava na ples, kúpa šiat, celková vizáž

Ženy túžia byť ako princezné. Chcú byť stále pekné a upravené. Keď príde na rad plesová sezóna, každá si chce vybrať tie najkrajšie šaty.
Príprava na ples nie je len o kúpe krásnych nových šiat. Musíte najprv dostať pozvánku na ples. Potom nasleduje pozeranie a vyberanie tých najkrajších šiat, správnych lodičiek a pre partnera výber správneho obleku a kravaty. Kravaty by mala byť farebne zladená s vašimi šatami. Plesy sú vrcholom spoločenskej sezóny a ich príprava trvá aj niekoľko dní. Na čo však nezabudnúť?spoločenské šaty
Prvou úlohou je poriadne si preštudovať vašu pozvánku na ples. Z nej totiž vyčítate, aký je predpísaný dresscode. Voľba spoločenského oblečenia sa líši podľa toho, na akú prestížnu akciu idete. Ak ste pozvaní na ples prvýkrát, kúpte si nové šaty. Podľa nich potom dolaďte lodičky a nezabudnite ani na kabelku. Dávno už neplatí, že kabelka musí byť rovnakej farby ako lodičky. Dôležité však je, aby celý model fungoval ako celok. Do vášho outfitu zahrňte aj šperky, ktoré ho doplnia. Nikdy si však nedávajte hodinky. Dámy na plesoch zásadne nenosia hodinky. Zo šperkov nikdy nekombinujte zlato a striebro. Buď všetky šperky v zlate, alebo naopak všetky šperky v striebre. Ak sa chystáte na menej formálny ples, kde partner nemusí mať oblečený oblek, môže si uviazať kravatu vo farbe vašich šiat.
Prípravou na ples nie je len kúpa nových šiat, ale aj starostlivosť o vlasy, pleť a nechty. Aby ste na plese zažiarila, určite si tieto všetky skrášľovacie veci nenechávajte na poslednú chvíľu. Dôležité je zbaviť sa chĺpkov, pekne si nalakovať nechty a nechajte pleť oddychovať s pleťovou maskou.
Pred príchodom na ples si ešte doma poriadne prekontrolujte celý outfit, nezabudnite ani na silonky a poriadne vyžehlite partnerovi košeľu. Nie je nič horšie ako prísť na ples v pokrčenej neupravenej košeli. Nepochybne dôležité je vybratie správneho spodného prádla pod vaše slávnostné šaty. Spodné prádlo by malo byť v telových odtieňoch, aby nekričalo spod šiat a nestávalo sa vyzývavým. Pozrite sa aj na kabát. Overte si, že vaša skriňa disponuje vhodným kabátom, alebo si požičajte od kamarátky, prípadne si kúpte nový. Najvhodnejší je čiernej farby, hodí sa ku všetkému.obchod s plesovými šatami
Aby ste na plese boli svieža, nezabudnite na dobrý spánok. Určite večer predtým neponocujte.
Nezabudnite ísť ku kaderníčke. Ak plánujete si vlasy upraviť doma, určite im venujte veľa času, aby ste ich mali dokonalé. Vlasy poriadne zalakujte, nech vám účes vydrží až do rána. Už len sa nasprejovať pekne voňavým parfémom a ste pripravená.
Šaty si obliekajte až tesne pred odchodom z domu, nech ich nespotíte a nezašpiníte. Skvelý večer môže začať.