Povinnosti na dovolenku

Dovolenka je snom všetkých. Už od zimy plánujete, kde by ste chceli íst na letnú dovolenku. Čo všetko vás čaká? Myslite na všetky potrebné veci už niekoľko mesiacov vopred.

Kufor

Veľkosť kufra primerajte k tomu, koľko vecí a oblečenia si plánujete zbaliť na vašu dovolenku. Pri zbalení menej vecí vám postačí menší kufor. Pri balení veľa oblečenia alebo potrebných vecí rozhodne vyberte väčší kufor. Do kufra musíte svoje veci pekne poukladať. Existujú všelijaké metódy na to, aby ste svoje oblečenie vedeli poukladať do čo najmenších rozmerov. Správne rozmiestnenie vecí v kufri má svoju logiku a zmysel. Budete mať prehľadnejšie poukladané oblečenie a ľahšie sa vo svojom kufri vyznáte. Kufor si môžete vybrať podľa svojich predstáv. V obchodoch dostanete rôzne plastové kufre, látkové kufre alebo aj všelijaké leské kufre. Na výber máte tiež z rôznych farebných kombinácií, podľa vkusu každého jedného človeka. Zakúte si kufor, ktorý sa vám skutočne páči.

dovolenkový raj

Detské potreby na dovolenku

Ak plánujete cestovať na dovolenku s malým dieťaťom, myslite aj na jeho potreby. Potrebujete cestovnú postieľku s matracom, rôzne fľašky, mištičky, príbor, ohrievačku na fľaše, plienky a podobné detské potreby. Mali by ste myslieť aj na to, koľkokrát svoje malé dieťa zvyknete prezliekať počas dňa. Pobaľte mu len tie najpodstatnejšie oblečenie. V prípade potreby viete zakúpiť oblečenie aj priamo na dovolenke. Na letnú dovolenku dieťaťu nezabudnite zbaliť aj plavky, klobúčiky či nafukovacie koleso na plávanie. Dôležitým je aj župan alebo topánky do vody.

pláž

Dovolenku by ste si mali vopred naplánovať a ujasniť si, čo všetko potrebujete. Ak potrebujete letieť lietadlom, zakúpte si letenky vopred. Na balenie oblečenia si vytvorte zoznam, podľa ktorého sa riaďte a budete vedieť, čo ste si všetko zbalili. Myslite aj na ostatných členov vašej rodiny pri balení a ich potrebách.