Ťažné zariadenie: prečo a kde nechať auto takto vylepšiť

Od kedy si pamätám, tak môj otec neustále riešil ťažné zariadenie na jeho aute. Po dohode so šéfom, si ho nechával namontovať aj na svoje služobné automobily a vždy keď mu mali auto vymeniť za novšie, sa to snažil odkladať dokedy to len išlo. Nikdy mi však nedochádzalo, prečo rieši tak, aspoň pre mňa, nepodstatnú vec. Nedávno som pochopila a teraz môžem povedať, že ťažné zariadenie na aute naozaj nie je na škodu. Ak nad podobným „vylepšením“ svojho automobilu premýšľate i vy, rada vám poradím, kde a aké ťažné namontovať. Nie som síce automechanik, no pohľad laika môže byť podľa mňa niekedy omnoho nápomocnejší.
Spojka ťažného zariadenia na prívesný vozík

  • Prečo mať ťažné?

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Ak máte na aute ťažné zariadenie môžete pomôcť kamarátovi, ktorému sa pokazilo auto, alebo si požičať prívesný vozík a prenášať veci bez obmedzenia kam len chcete. Klasické, teda najčastejšie používané ťažné zariadenie má nosnosť do tritisícpäťsto kilogramov.

  • Aké ťažné môže ísť na vaše auto?

To, akú váhu bude schopné ťažné zariadenie potiahnuť, záleží aj od toho, aké máte auto. Ťažné sa montuje priamo na nosnú časť karosérie. Ak teda vlastníte dvadsaťročnú Felíciu, nemôžete za sebou ťahať desať tonový karavan. Ak nemáte v tejto oblasti skúsenosti, poraďte sa priamo v autoservise.

  • Kde nechať ťažné namontovať?

Kde? V autoservise. Konkrétny výber je na vás, no dávajte pozor na to, aby ste si našli overený podnik. Za seba vás pošlem na jedno miesto, a to do autoservisu Dubnica. Tu nám ťažné zariadenie vymenili extrémne rýchlo, za rozumnú cenu a samozrejme páni v dielni a veľmi dobre poradili a všetko vysvetlili.Modré lano na ťahanie vozidla za autom

  • Koľko vás to bude stáť?

Cena samotného ťažného zariadenia sa pohybuje približne od deväťdesiatich eur. Horná hranica môže byť naozaj rôzna. Cena montáže závisí od daného autoservisu, no vo všeobecnosti sa začína na štyridsiatich eurách.