Skvelá hudba z rokov 2000. Pamätáme?

Ak si spomenieme na roky, kedy sme vstupovali do puberty, zrejme veľa ľudí v tomto veku sprevádzal nejaký hudobný štýl a pár plagátov na stene. V tom veku sme k hudbe mali väčší vzťah, dokázala ľahko vyjadriť pocity, ktoré prežíva človek v tom obtiažnom období. Nikdy som nebol ten typ, ktorý by uznával tie najpopulárnejšie „odrhovačky“ z rádia. Ak nejaký song hrali stále kolom dokola, akoby iná hudba ani neexistovala, daný song sa mi proste automaticky prestal páčiť. Ale to hlavne z toho dôvodu, že množstvo hudby, ktorú označujeme ako pop, mi proste prišla nezaujímavá a nič ma na nej neoslovalo. To však vôbec neznamená, že som nemal rád hudbu! Práve naopak, bola aj mojim sprievodcom v pubertálnom období, len som si rád vyberal. Skrátka neoslovilo ma len tak všetko. No ak to porovnám z dnešnými „hitmi“, výber v mojej dobe bol lepší a všestrannejší. Nebolo tak úplne všetko „na jedno kopyto“, populárnych štýlov bolo viac a preto chcem v skratke načrtnúť pár skupín a štýlov, ktoré už dnes žiaľ z popovej vlny nadobro vymizli, no je to veľká škoda. Som rád, že som stihol zažiť obdobie, kedy ešte existovalo aspoň niekoľko zaujímavých hudobných štýlov a kapiel. Boli populárne, no neboli „radové.“ Boli v niečom rebelujúce a išli z nich skutočné pocity, nie vyčačkané bezdudché žvásty. Tieto štýly a kapely však už asi v popovej vlne nenájdeme. Už môžeme len spomínať cez Youtube.
muzikant s kytarou

        Rammstein

Ich songy z albumu Mutter /2001/ oslovili množstvo ľudí svojou originalitou. Išlo o takú tvrdú, pritom elektonickú hudbu s vlastnými pravidlami. Nezabudnuteľný hrubý hlas v nemčine a tvrdšia hudba spojená s elektronickou. Určite sa jednalo o skvelý zážitok a niečo originálne. Najlepšie hity boli Mutter, Ich Will, Feuer Frei, Links 2,3,4,…

        Scooter

Elektronická hudba označovaná aj ako happy hardcore. Táto kapela určite oslovila takmer každého, no takisto bola originálna a v niečom nová. Ich songy sú ako stvorené na poriadnu zábavu.
lidé na kocertě

        Korn, Limp Bizkit, Linkin Park

Ich štýl bol označovaný ako nu/metal, či rap/core. Taký mix rapu s tvrdou hardcore punkovou hudbou. Konečne doba, kedy raperi, metalisti a punkeri spravili medzi sebou kompromis a tieto kapely skrátka znejú super. Hlavne tie chytľavé refrény plné energie. Taký Linkin Park však miešal okrem rapu a punku aj elektroniku v prevedení skvelého DJa.
žena se sluchátky

        Sum 41

Ďalšia skvelá energická kapela, ktorej debutový a najlepší album bol All Killers, No Fillers.