Superdry

Superdry je značka s oblečením, ktorá je známa najmä vďaka ich typickému štýlu, v ktorom spája vintage a retro štýl americkej módy spolu s japonskými grafickými prvkami a nápismi. Pôvodne z čisto anglického obchodu sa stala medzinárodne populárna a obľúbená značka, ktorá má niekoľko obchodných reťazcov po celom svete, či už svoje maloobchodné predajne alebo franšízy. Celosvetovo majú otvorených viac ako 740 predajní vo vyše 60 krajinách sveta.

Superdry

Zakúpiť produkty od tejto značky sa dá aj prostredníctvom ich webovej stránky a partnerských e-shopov. Superdry sa pýši širokou ponukou oblečenia, obuvi a doplnkov v rozličných štýloch s ručne kreslenou grafikou s vysokou kvalitou a zároveň veľmi prijateľnými cenami. Superdry móda je pre ľudí, ktorí sú nezávislí a chcú sa odlišovať od iných. Okrem vintage a retro grafického oblečenia ponúkajú taktiež aj iné kolekcie, a to napríklad pre športovcov. Ich kolekcia na cvičenie je vytvorená práve tak, aby oblečenie bolo ľahké, vzdušné, aby rýchlo vpíjalo vlhkosť a bolo pohodlné.

superdry okuliare

Všetky svoje produkty sa snažia vytvárať tak, aby boli šetrné k životnému prostrediu. Väčšina ich oblečenia pochádza o organických a recyklovateľných materiálov, napríklad ako výplne do zimných búnd a viest začali používať výplň z recyklovaných plastových fliaš. Okrem toho používajú aj iné recyklovateľné materiály ako recyklovaný nylon, recyklovanú organickú bavlnu, recyklovaný polyester, ľan, konope, vlnu z jakov a iné materiály, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Taktiež sa zbavili aj všetkých plastových tašiek, ktoré zákazníci dostanú k nákupu a vymenili ich za papierové. Za svoje ekologické snahy získala značka Superdry niekoľko ocenení a umiestnila sa v rebríčku lídrov v oblasti klímy za zníženie svojich emisií skleníkových plynov, ktoré sa im podarilo znížiť medziročne takmer o viac ako 50 %.