9 tipov pre pokojnú dovolenku so psom


1. Nákupte vopred dostatok jedla.
Ak Vášho psa kŕmite granulami, nakúpte dostatok vopred. Na mieste Vašej dovolenky nemusí byť značka, ktorou normálne psíka kŕmite dostupná a náhla zmena, obzvlášť v cudzom prostredí by mohla priniesť tráviaca problémy.pes v dece.jpg
 
2. Ak cestujete vlakom/ autobusom/ lietadlom, vopred sa oboznámte sprepravnými podmienkami spoločnosti.
Každá aerolínia alebo iná prepravná spoločnosť má vlastné pravidlá, s ktorými je lepšie sa oboznámiť pred cestou, popríde môžete zavolať na infolinku.
 
3. Obľúbené hračky alebo deka môžu pomôcť zmierniť stres z cestovania a nového prostredia, ak môžete, určite ich zbaľte so sebou.
 
4. Ak psa prepravujete v klietke alebo prepravke, položte na dno savú podložku.
Vyrábajú sa špeciálne pre psov, ale postačia aj podložky pre ľudí, ktoré sa dajú kúpiť v každej lekárni alebo zdravotníckych potrebách.
 
5. Nenechávajte psa v aute dlho osamote.
V médiách sa počas leta pravidelne objavujú správy o psoch, ktoré zahynuli v horúcom aute. V horúčavách sa auto dokáže vyhriať veľmi rýchlo, v žiadnom prípade to nepodceňte!
 
6. Vyberte správnu prenosku.
Prenoska by mala byť dosť veľká na to, aby sa v nej pes mohol otočiť a pohodlne si ľahnúť. Aerolínie majú presné pravidlá, týkajúce sa typu klietok a prenosiek, v ktorých môže byť zviera prepravovabuldok.jpgné. Overte si vopred, či Vaša prenoska tieto pravidlá spĺňa.
 
7. Známe pachy pôsobia na psa upokojujúco.
Ak máte obavy, že Váš pes bude na cudzom mieste nepokojný, môžete pár dní spať v starom tričku, aby získalo Váš pach a jednoducho ho na novom mieste dať k Vášmu psíkovi.
 
8. Ak cestujete autom, nezabudnite zabaliť vodu aj pre Vášho psa.
Dehydratácie z horúčavy sú pre psov rovnako nebezpečné ako pre ľudí.
 
9. Pred cestou zvážte návštevu veterinára.
Nezabudnite skontrolovať, či má Váš miláčik všetky potrebné očkovania, informujte sa o liekoch, ktoré môžu pomôcť pri nevoľnosti pri cestovaní, poprípade sa informujte o prípravkoch proti kliešťom a iným parazitom.