Staviame mólo s využitím nerezovej ocele

Ak máte chatu pri rybníku, jazierku, alebo potoku, bola by veľká škoda to nevyužiť. Mólo si môžete postaviť aj svojimi vlastnými rukami a dokonca veľmi rýchlo a lacno. Aby vám takáto malá stavba vydržala čo najdlhšie, je veľmi dôležité používať tie správne materiály. Určite si hovoríte, že drevo je jednoznačná voľba. Na niektoré časti móla určite áno, no na niektoré ani nie.

Mólo s oceľovým zábradlím.jpg

Voda vie byť sviňa

Voda, rovná sa vlhkosť. Vlhkosť, rovná sa problém. Aj keď sa nám s mólom automaticky spája drevo, ide zároveň o ten najnáchylnejší materiál, čo sa vlhkosti týka. Ak na stavbu použijete drevené koly, teda stojky, musíte počítať s tým, že po niekoľkých rokoch mólo jednoducho budete musieť stavať opäť. Rozklad vo vode sa totiž nedá zastaviť, ale len maximálne oddialiť. Ak teda chcete mólo, ktoré vydrží celé roky, siahnite po nerezovej oceli. Ide o jednoznačnú voľbu. Ani tá síce nie je stopercentná, no omnoho istejšia ako drevo. Navyše ide o nesmierne pevný materiál, pri ktorom sa nebudete musieť obávať toho, že mólo neudrží vašu váhu.

S nerezovou oceľou ešte nekončíme

Nerezovú oceľ, by ste mali použiť aj na ďalšie časti tejto stavby. Úplne ideálnym riešením je nerezové zábradlie LMmont.Odolá vlhkosti a navyše je aj dostatočne pevné. Pri tomto materiály sa nebudete musieť obávať toho, že jedného dňa povolí pri tom, ako budú po móle behať vaše deti. Navyše celú stavbu pekne spevní.

Pohľad z móla na jazero.jpg

Drevu sa úplne nevyhnete

Na podlahu, by ste mali určite využiť drevo. Ak by totiž na mólo pražilo slnko počas celého dňa a vy by ste na túto jeho časť použili oceľ, kov, alebo iný rýchlo sa nahrievajúci materiál, verte že by ste sa do vody nedostali. Drevo musí byť kvalitné. To znamená, že musí byť stopercentne preschnuté a zdravé. Jednoznačne ho musíte aj dôkladne naimpregnovať. Nový náter naneste každý rok na začiatku a aj na konci letnej sezóny.