Hurá za dobrodružstvom – Roadtrip

Všeobecne platí a nie je to len fráza, že pes je najlepším priateľom človeka. Nikdy nás neoklame, neohovorí a hlavne neopustí. Preto každý skutočný psíčkár by si život bez svojho psíka nemal vedieť ani predstaviť, pretože jeho pes si to nedokáže tiež. Pokiaľ ide o cestovanie, je ťažšie psíka si vziať so sebou ale pokiaľ to skutočne chcete, je to možné. Zobrať nášho psíka na putovanie krajinami a dobrodružstvo môže začať.

cesta

Spravili tak aj známi poľskí cestovatelia, ktorí svoju cestu absolvovali spolu so svojou fenkou Diunou. Celé dobrodružstvo taktiež zdokumentovali krásnymi fotografiami. Pred tromi rokmi absolvovali poriadne dlhú cestu na bicykloch z Poľska až do Mongolska, kde strávili krásne dva mesiace. Spolu zdolali 5 250km a to je čo povedať. Diuna bola počas celej cesty pri nich, či už na nohách alebo v pohodlnom prívese za bicyklom. Tento sympatický poľský pár získal dokonca v roku 2013 od poľskej verzie National Geographic cenu Cesty roka za ich struhujúce dobrodružstvo v Himalájach kde samozrejme nechýbala Diuna ako člen posádky. Mimochodom, Diuna pochádza z Československa.

radost

Pokiaľ ste sa rozhodli taktiež absolvovať nejaký roadtrip, prinášame vám tipy na čo nezabudnúť.

Skôr než vyrazíte, je dôležité si naplánovať trasu na základe toho, koľko času naň máte. Na začiatok je dobré zvoliť miesta, ktoré chcete prioritne navštíviť. Zážitky ako nádherné a romantické západy slnka, more, krásna architektúra alebo podobné veci sa vám môžu prihodiť úplne nečakane. Pokiaľ chcete približne vedieť, koľko času vám toto cestovanie zaberie, je dobré si do telefónu stiahnuť nejakú spoľahlivú navigáciu. Sú častokrát lepšie než internetové mapy, keďže pracujú s aktuálnymi informáciami ako aj dopravnými obmedzeniami, nehodami a uzávierkami v danej lokalite.

Pred odchodom je dobré mať financie pod kontrolou a teda si správne prepočítať všetky náklady. Ceny pohonných hmôt sa môže líšiť a takisto treba počítať s mýtnymi nákladmi, diaľničnými známkami, prejazdmi. Skúste si naplánovať trasu s minimalizáciou nákladov. Nezabudnite si tiež preštudovať dopravné predpisy krajín, cez ktoré sa chystáte ísť a skontrolovať stav auta.

počítač

Dôležité je tiež nezabudnúť autonabíjačku, powerbanku alebo iné záložné zdroje.
A na koniec hurá za dobrodružstvom!