Kto a prečo kupuje ready made firmy?

Ak ste sa začali pohybovať na trhu s predajom firiem a obchodných spoločností, alebo si o danej tematike čítate aj určité informácie, rady, tipy a návody, pravdepodobne ste museli naraziť na pojem ready made s.r.o. Takto sa označujú predzaložené firmy určené na predaj, ktoré kupujúcemu ušetria veľa času aj starostí. Sú doslova prichystané a čakajú na možného kupujúceho, čo je dnes výhodný obchod, pretože- táto ponuka má stále viac záujemcov, podnikateľov, ktorí oceňujú rýchlosť a pohodlie, ako sa dá získať nová obchodná spoločnosť, prípadne spoločnosť s históriou, ktorá je však preverená a má odstránené všetky záväzky či pohľadávky zo svojej minulosti.

podnikateľ, notebook

Je teda na mieste spýtať sa, kto tieto ready made s.r.o. kupuje najčastejšie a prečo.

Častou kategóriou záujemcov sú napríklad živnostníci, ktorí chcú rozšíriť svoje služby, posunúť ich na ďalší level a obchodovať vo väčšom merítku, k čomu už ale potrebujú obchodnú spoločnosť (najobľúbenejším druhom sú eseročky).

  • Možno si však poviete, že v takomto prípade si môžu založiť vlastnú firmu. V realite to však v tomto prípade moc nefunguje. Povieme si prečo.

Založenie eseročky, to je proces, ktorý si pýta svoj čas. A niekedy čas oveľa dlhší, než by nádejný podnikateľ plánoval. A na rovinu- úradné a byrokratické postupy potenciálnym podnikateľom moc neprajú, skôr naopak. To teda v realite znamená, že ak živnostník vidí vo svojom obore a okolí príležitosť, ako pozdvihnúť svoj biznis, naštartovať niečo väčšie a začať na tom čo najrýchlejšie zarábať viac peňazí, nebude mu to kvôli dlhom trvajúcim postupom dopriate. Ledaže by tento postup urýchlil a využil by kúpu, respektíve predaj firmy s dph, s ktorou by mohol rozbehnúť svoj biznis čo najrýchlejšie.

podnikateľka za stolom

A práve o tom sú ready made s.r.o., o založených firmách, ktorých obchodný podiel sa prevedie na záujemcu a všetky náležitosti má tento subjekt už vybavené.

  • Eseročka už je zapísaná v Obchodnom registri, je zaregistrovaná ako platiteľ DPH, má splatené základné imanie a má pridelené IČO aj DIČ.