Poznáte najobľúbenejší adrenalínový šport pre ženy? No predsa nákupy!

Nepozná ročné obdobie ani dennú hodinu. Rozhodnutie ženy vrhnúť sa na nákupy je častokrát liekom na problémy v partnerstve či v zamestnaní, no míňať peniaze na nové oblečenie, kozmetiku alebo topánky je také silné, že v danom momente nerozmýšľajú ani nad tým, koľko peňazí sú schopné minúť. Hovoria tomu terapia, no ktorýkoľvek typ nie je zadarmo, či si posedíte u psychológa alebo si  idete urobiť radosť do nákupného centra. No ak už naozaj neodoláte a plníte nákupné košíky, dbajte aspoň na to, aby ste neminuli viac ako máte a naučte sa rozhadzovať s rozumom.Relax s knihou v ruke.jpg
 
Veľkým lákadlom sú potraviny
Psychika veľkou mierou prispieva k tomu, koľko a čo nakúpite, najviac sa to prejavuje pri potravinách. Stará pravda hovorí, že do obchodu treba ísť s plným žalúdkom, len nasýtení odoláte zvodom pultov plných sladkostí a nezatrasie to vašim účtom. Až doma pri ochutnávaní pokrmov zistíte, že vaša peňaženka je prázdna a brucho plné množstva cukru. Ten si rady ženy dopriavajú, keď prežívajú smútok.
 
Výhodné výpredaje
Výpredaje sú neodolateľným lákadlom na to, aby sme naleteli na super výhodné ponuky. Pre nás zľavy, ale pre predávajúceho je to výhodný biznis, no ale keď za takú cenu ten tovar predsa v obchode nenecháme! V skutočnosti však nakúpime množstvo nepotrebných vecí a neušetríme pri tom nič. Nie je to však pravidlo, s rozumom sa dá na výpredajoch naozaj výhodne nakúpiť.
 
Smútok nás oberá o najviac peňazí
Smútok je pre ženy akýmsi hnacím motorom, aby to v centrách roztočili. Depresia či iba forma relaxu, obidva stavy sú zámienkou na utrácanie dosť vysokých súm za oblečenie. Práve v období smútku si žena povie, že prečo by si nemohla dovoliť model známej značky, po ktorom dlho poškuľuje, ale za nekresťanskú cenu. Opäť vyhodené peniaze, no priznávajú si to len veľmi nerady.Dohodnutý obchod.jpg
 
Dobrá rada znie:
Zvážte, aj keď sa to v danom psychickom rozpoložení zdá veľmi ťažké, či naozaj stojí za to minúť ťažko zarobené peniaze len kvôli momentálnej kríze. Lepšie je nájsť si na odreagovanie lacnejšiu formu, napríklad vyjsť si do lesa alebo sa začítať do dobrej knihy.