Výroba náramkov ako hobby

Základnou bižutériou boli vždy myslené náušnice, náhrdelníky a náramky. Práve náramky teraz zažívajú najväčší boom. A dokážete si ich jednoducho vyrobiť aj doma. Výroba náramkov vždy patrila medzi najväčšie hobby dievčat. Kým kedysi sa nosili pletené náramky, veľké, farebné či trblietavé, teraz čoraz viac siahame po jednoduchých a minimalistických. A prirovnanie viac je niekedy menej neplatí v počte náramkov na ruke. Nenápadné náramky ukážu na ruke krajšie vo väčšom počte a viacerých farbách.

rlůže
 
Čo na potrebujete       Už samotná červená šnúrka na ruke je IN. A práve v tomto duchu sa nesú jednoduché náramky. Postačí vám šnúrka akejkoľvek farby. Či už kožená alebo bavlnená. Na šnúrku môžete navliecť ako koráliky, tak aj prívesky či rôzne drevené a plastové komponenty. Ak túžite po zložitejšom tvare na internete nájdete rôzne metódy zapletania a navliekania. Najlepšie je začať podľa video návodov na Youtube, kde  vidíte výrobu krok za krokom.
 
Ukončenie                   Náramky sa ukončujú klasicky rôznymi uzlami, ale kúpite tiež rôzne kovové automatické ukončenia. Uzlov na ukončenie je niekoľko a náramok môžete sťahovať podľa veľkosti ruky, vhodné dokonca aj pre bábätká.
 
Gravírovanie             Nič nie je krajšie ako obyčajná šnúrka so srdiečkom, na ktorom sú vaše iniciály ale iniciály vášho partnera. Samozrejme takýto darček môžete dať vyrobiť a svojmu drahému darovať. Ale určite viac poteší handmade výroba. Rôzne znaky a písma do kovu vygravírujete pomocou gravírovacieho pera, ktoré nie je vôbec drahé. Na predaj je mnoho veľkostí a tvarov ocele, do ktorej môžete gravírovať.

bižuterie
 
Všetky komponenty zoženiete v kreatívnych potrebách alebo v špecializovaných internetových obchodoch za nízke ceny a originálny náramok podľa vlastného vkusu je na svete. Takto vyrobená bižutéria je vhodná ako darček pre kamarátku, maminu či partnera a určite poteší nejednu ruku.