Feng Shui pre dvoch

Vy a váš partner by ste mali pozorne sledovať pocity, ktoré vznikajú v spálni. Umožňuje prostredie podnietiť zmyselnosť alebo uspokojiť len estetické potreby? Záleží na umiestnení postele, prítomnosti alebo absencii zrkadiel, vo výbere farieb a materiálov. V spálni je užitočné udržiavať čistotu a poriadok, aby energia nestala v miestnosti.

feng shui

POSTEĽ
Toto je hlavná vec v spálni. Ideálny tvar pre posteľ, ako aj pre samotnú izbu, je štvorcový. Ako materiál je lepšie vybrať strom, je to živé a teplé. Železné a hydromasážne lôžka sa neodporúčajú pre dve osoby. Ak je posteľ posunutá proti stene, vytvára pocit väčšej bezpečnosti. Ale nedávajte ju k stene, ktorá prilieha k toalete alebo kúpeľni.
Dvojité postele prispievajú k vzťahom, zatiaľ čo jednotlivé matrace na veľkom lôžku symbolizujú nestabilné vzťahy, ktoré v priebehu času môžu viesť k odcudzeniu. Odporúča sa tiež vyhnúť regálom za posteľou alebo nad posteľou, ostré rohy nábytku smerujúce k posteli by sa tiež mali odstrániť. Vo Feng Shui sa neodporúča mať kdekoľvek otvorené police, pretože ich ostrými hranami sa vytvárajú prekážky pozitívnym tokom energie.

mince

POSTEĽNÁ BIELIZEŇ
Prírodné materiály sú dobré pre zdravie, ak aj v spálni budú dobré tkaniny, ktoré majú obaja partneri radi budú symbolizovať  lásku a zmyselnosť pre každého (hodváb pre niektorých, bavlnu pre ostatných). Odporúčame zvoliť tlmené a svetlé farby. Niektorí odborníci na Feng Shui považujú modrú za najlepšiu farbu v spálni: utišuje a pomáhajú uvoľniť.
Vyhnite sa trojuholníkovým alebo špicatým vzorom na tkaninách, pretože prinesú príliš veľa aktívnej energie do pokojnej atmosféry miestnosti. To isté platí aj pre oblečenie na spanie. Mala by byť voľná a vyrobená z hodvábu, ľanu alebo bavlny. Nemusíte šetriť na nočné košele a pyžamy, je lepšie bez nich, než spať v syntetike.

OKNO
Nemali by ste mať pod oknom posteľ – vonkajšie zvuky a obrazy narušia spánok. Ideálnou možnosťou je okno na stene oproti posteli. Potom keď ležíte na posteli budete mať prehľad o izbe a pocit bezpečia.