Zábava akú si vaše deti zaslúžia

Keď sa povie letný tábor, väčšina detí a mladých prevráti oči a zaujme odmietavý postoj, pretože si predstavia postavené stany na bývanie a drezúru vedúcich. To ale ani zďaleka nezodpovedá realite dnešných táborov, ktoré sú úplne o niečom inom. Dnešné letné tábory sú najčastejšie tematicky zamerané a deti si môžu spolu s rodičmi vybrať z veľkého množstva ponúkaných turnusov, ktoré v sebe skrývajú oveľa viac, ako si viete predstaviť. Aj keď bude možno ťažké prehovoriť vaše ratolesti na to, aby si to do letného tábora šli aspoň vyskúšať, určite sa vrátia šťastní, že ste ich nakoniec prehovorili a budú sa chcieť vrátiť aj na budúci rok. Najrôznejšie dobrodružstvá, aktivity, veľa nového, čo zažijú a naučia sa a v neposlednej rade množstvo nových priateľov či prvé lásky…Toto všetko sa dá zažiť v letnom tábore. Dnešné tábory a organizácie, ktoré ich vedú ponúkajú veľa tematicky zameraných táborov, preto je si z čoho vyberať.

přátelství

·         tábory pre najmenšie deti– už deti v predškolskom veku sa môžu tábora zúčastniť. Program je upravený práve pre najmenších a určite si na smútok na rodičov ani nespomenú.
·         fantasy tábory – ak vaše deti patria medzi milovníkov fantasy príbehov, doprajte im zažiť na vlastnej koži svoj fantasy príbeh a stretnúť sa s postavami zo svojich obľúbených kníh či filmov.

bazén

·         tábory so zvieratkami – pre milovníkov zvierat sú pripravené tábory, kde sa budú môcť starať o domáce zvieratá, ktoré doma nemôžu mať, ako i zajazdiť si napríklad na koňoch a podobne. Naučia sa zodpovedne sa postarať o zvieratko a ešte sa pri tom aj zabavia.
·         športové tábory – ak sú vaše deti športovo zamerané, vyberte im niektorý zo športových táborov, kde sa budú môcť naplno realizovať a zdokonaľovať svoje schopnosti.

·         umelecké tábory  – aj pre mladých hudobníkov, spevákov, tanečníkov či výtvarníkov sú pripravené tábory, kde sa môžu venovať tomu, čo majú najradšej.
·         jazykové tábory – aj jazykové tábory sú dnes veľmi obľúbené. Deti sa zábavnou formou zdokonalia v cudzom jazyku a najmä v konverzácii, ktorá je pri komunikácii v cudzine veľmi dôležitá.

dovolená

·         tábory pre teenegerov – nielen malé deti, ale aj teenegeri sa môžu zabaviť v táboroch, ktoré sú určené práve pre nich. Program, ktorý ich určite zaujme a nové priateľstvá im dajú určite viac ako surfovanie po internete.
Ak teda chcete, aby vaše deti trávili prázdninový čas plnohodnotne a zmysluplne, ponúknite im možnosť tráviť nejaký čas v letnom tábore. Samozrejme, nič netreba robiť nasilu a ani do tábora by dieťa nemalo ísť z donútenia. Ak ale vyberiete taký, ktorý sa mu bude pozdávať, určite nebudete toto rozhodnutie ľutovať.