Ako správne na detox tela

V prvom rade si musíte uvedomiť, čo od detoxu očakávate. Detox často podstupujú hlavne ženy, keď chcú schudnúť. Ale detox nie je primárne určený na chudnutie. Nie je to hladovka. Detoxikácia tela bola súčasťou ľudského bytia už dávno. Ľudia túto procedúru nazývali iným slovom – pôst. Jeho pomocou si prečistíte organizmus po zime a nezdravom stravovaní. Zvýšite si ním imunitu a budete sa celkovo cítiť lepšie. Detox môže mať rôznu podobu. Niektorí ľudia vynechajú na určitý čas potraviny, po ktorých sa cítia ťažko, iní strávia niekoľko dní na tekutej strave.

meloun

Ak ste detox ešte nikdy neskúšali, na začiatok stačí, keď z jedálnička vyradíte potraviny ako mäso, vyprážané jedlá, alebo mlieko. Naopak budete konzumovať viacej ovocia a zeleniny, strukoviny a celozrnné pečivo. V prípade, že sa cítite unavení, ste často chorí, alebo trpíte na nejaké alergie, tak hurá do toho. Detox vám iste neublíži. Musíte len počúvať svoje telo a sami zistiť, čo vám nerobí dobre. Pri miernejšom type detoxu ho môžete praktizovať aj niekoľko dní. Pozor však na návrat k bežnej strave, absentujúce potraviny začnite pridávať postupne. Ak držíte tekutý detox, nemal by trvať viac ako tri dni, pretože prímate len tekutiny, vodu, šťavy a čaje. Nezabúdajte však na zvýšený príjem vitamínov.

Najzdravším variantom detoxu je dodržiavanie základných pravidiel. Pite dostatočného množstvo čistej vody, ktorá na seba viaže nečistoty nahromadené v tele a to minimálne dva litre vody denne. Ráno si doprajte veľký pohár vody s citrónom, alebo si dajte malú lyžičku jablčného octu. Jedenkrát za deň si namiesto hlavného jedla spravte pohár smoothie, alebo freshu. Je jedno z akého ovocia a zeleniny bude. Jedzte veľa zelených šalátov, špenát, brokolicu, hrášok. Pri detoxe sa odporúča piť zelený čaj.

zelí

V súčasnosti nájdete na trhu rôzne zázračné detoxikačné kúry, ktoré sľubujú aj nemožné a často sa na ne vrhnú hlavne ženy, ktoré túžia po štíhlejšej postave. Vo väčšine prípadov ide o zbytočne vyhodené peniaze. Kupujte si na podporu očisty čaje, ale nie umelé prípravky. I keď je detox zdravý, nie je určený úplne pre každého. Iste ho neskúšajte na deťoch, alebo starších ľuďoch.