Čarokrásna Terchová

Možnosti na turistiku je na Slovensku skutočne niekoľko. Vďaka našim kopcom a štítom sa stávame vyhľadávanou turistickou destináciou aj pre zahraničných návštevníkov. Ak vás však už komerčné Vysoké Tatry prestali baviť, na strednom Slovensku, neďaleko od Žiliny sa nachádza rodisko slovenského zbojníka Jánošíka. To zistíte už po príchode, kedy sa nedá nevšimnúť jeho zväčšená podobizeň. Okrem toho tu na vás však čaká oveľa viac.

louka
 
Chleb                                      Ešte tesne pre Terchovou je odbočka na známi vrch Chleb. Najmä v zimných mesiacoch vyhľadávaná lyžiarska destinácia. Sedačková lanovka vás rýchlo a pohodlne vyvezie na vrchol, kde nájdete reštauráciu a dych vyrážajúci výhľad. Máte možnosť však pokračovať ďalej a po stredne náročnej hodinovej túre sa ocitnete na vrcholci kopca Malý Kriváň.
 
Jánošíkove diery                     Vyhľadávaná turistická destinácia, ktorá ponúka niekoľko možností. Na začiatku máte na výber medzi malými a veľkými dierami, ktoré sa líšia náročnosťou. Pri obidvoch sa však nevyhnete rebríkom, ktoré ale nie sú prekážkou ani pre rodiny s deťmi. Neuveriteľná príroda, s reťazami medzi skalami vás očarí na prvý pohľad. Pre aktívnejších turistov je možnosť výstupu na Malý či Veľký Rozsutec. Ide o náročnejšie túry s väčším prevýšením. Konečný výhľad na celú Terchovú však stojí za to. Na Veľkom Rozsutci sa môžete vyfotografovať s dvojkrížom.

halušky
 
Jánošíkove dni                        Ak sem aj nemáte čas zájsť počas roka, každoročne sa tu konajú dni, kedy sa všetko zaplní stánkami s ručne vyrobenými produktmi a hlavným lákadlom sú vystúpenia ľudových skupín.
 
Hotel Rozsutec                       Pokiaľ sa chystáte do oblasti na niekoľko dní, najlepšou voľbou na ubytovanie je práve tento hotel. Dobré služby, ale najmä veľmi príjemný, luxusný welness, ktorý vám po náročnom dni prinesie vytúžený relax. Dedina však žije najmä z cestovného ruchu a preto o ubytovanie nie je núdza ani u miestnych obyvateľov. Priváty a penzióny nájdete na každom rohu.