Investujte do seba!

Možno sa vám to na prvý pohľad nebude zdať ako pravda, ale práve investovanie do seba a do svojho rozvoja je jeden z najlepších spôsobov ako mnohonásobne zúročiť vaše financie. Nezáleží na to, či už to posunie váš kariérny alebo osobný rast. Človek je tvor vyspelý a potrebuje sa neustále zdokonaľovať, učiť nové zručnosti a naberať nové skúsenosti.
Vraví sa, že sa ľudom učí 9-krát rýchlejšie niečo, čo nás baví. Čiže pokiaľ si vybudujete aj nové hobby, je to len plus. Ale ako presne sa dá vlastne do seba investovať?

investice.jpg

1. Cestujte
Svätý Augustín raz povedal: „Svet je kniha a tí, ktorí necestujú, čítajú iba jednu stranu.“ Cestovanie je skvelý spôsob ako si rozšíriť svoje obzory, spoznať cudziu kultúru a zažiť niečo nové. Väčšinou nás dovolenka vyjde celkom draho, ale cestovať sa dá všelijakými spôsobmi. Môžete využiť last minute, ísť na blind, alebo tí odvážnejší aj stopom. Ale zaručene vám to prinesie mnoho nových skúseností a zážitkov.
2. Učte sa cudzí jazyk
Známe slovenské príslovie hovorí: „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“ Ovládať cudzí jazyk nikdy nie je na škodu. V dnešnej dobe plnej technológií máme veľmi jednoduchý prístup k učeniu sa nového jazyka. Avšak samozrejme, nie vždy je ľahké sa k tomu presvedčiť. Azda najúčinnejším spôsobom ako sa ho naučiť je navštevovať vzdelávacie inštitúcie, zaplatiť si kurz alebo mať súkromné lekcie od doučovateľa. Skúste to!
3. Kurzy
Vždy ste chceli vyskúšať kurz varenia, fotografovanie alebo šitia? Alebo niečo z úplne iného súdka? Na čo ešte čakáte? Pozrite si voľnú ponuku takýchto kurzov vo vašom okolí a prihláste sa. Aj keby vám to úplne nesadlo, určite nebudete ľutovať, že ste tomu dali aspoň šancu.

letiště.jpg

4. Čítajte
Azda nič neobohatí vašu myseľ ako čítanie dobrej knihy. Zlepšuje to vašu pozornosť, schopnosť sústrediť sa, rozširuje slovnú zásobu, pomáha tvoriť fantáziu a buduje to z vás kreatívnejšieho a rozhľadenejšieho človeka. A ako bonus si pri čítaní aj oddýchnete a zrelaxujete. Nie každý má ale toľko finančných možností si knižky kupovať, ale môžete si zaobstarať ročný preukaz v knižnici a mať tak k dispozícií veľké množstvo perfektných knižných titulov!