Aké gesta používame pri flirtovaní? Odhaľte ženské zbrane!

Je známe, že ženy používajú omnoho viac neverbálnej komunikácie ako muži, ktorí uprednostňujú slová pred gestami. A známe je aj to, že nám ženám flirt dodáva sebavedomie a uspokojuje nás, keď môžeme používať naše ženské zbrane.
Poďme si teda spoločne zrekapitulovať, ktoré používame najčastejšie.
Pohľad. A k tomu pekný úsmev. Týmto najčastejšie mapujeme a vyhľadávame mužské pokolenie. Ak sa nám niekto páči, podvedome viac žmurkáme. A navyše, pri tomto geste nie je nič krajšie a vzrušujúcejšie ako magický pohľad z očí do očí, ktorý trvá dlhšie, než by sme dúfali!blondýnka.jpg
Podvedome si obtáčame pramienok vlasov okolo prsta. Možno to robíme, ak sme nervózne, ale toto je častý jav, ktorý sa vyskytuje dokonca i v knihách a filmoch. Je to asi tým, že to naozaj robíme! Bohužiaľ, toto je veľmi okaté, takže si na to dávajte pozor, ak nechce vyznieť, že to robíte nasilu.
Hranie sa s náhrdelníkom alebo náušnicou. Niekedy k tomu pridáme dotyky na telo, najčastejšie na krk. Druhému pohlaviu tak dávame najavo, že sa nám páči.
Nenápadne a ľahké dotyky. Všimnite si, že ak sa vám páči muž, snažíte sa byť čo najbližšie pri ňom. Nenápadne sa ho dotknete rukou alebo sa nad neho nakloníte. Robíte to úplne prirodzene a podvedome!modelka.jpg
Smiech. Smejeme sa na každom jeho vtipne či poznámke. Niekedy to možno už ani nie je vtipné, no máme pocit, že chceme, aby vedel, že je pre nás vtipný a šarmantný. Že sa pri ňom skrátka nenudíme!
Kopírujeme jeho pohyby. Keď si podoprie bradu, urobíme to tiež. Keď si prejde rukami do vlasov, urobíme to tiež. Všetko to, čo urobí on, spravíme rovnako, len s väčšou eleganciou. A vášmu nápadníkovi je hneď jasné, že nás zaujal a že sa ho snažíme dostať!
Na budúce, keď pôjdete niekam do baru s kamarátkami a do oka vám padne muž vašich snov, skúste sa na chvíľku zastaviť a zamyslieť, či náhodou nepoužívate presne tieto ženské zbrane, ktoré sme vám dnes spomenuli.