Zoznámte sa s tatranským profilom

Tatranský profil patrí medzi materiály, ktoré môžete využiť na mnoho spôsobov. Najčastejšie sa používa na tvorbu drevených obkladov stien, alebo dreveného podhľadu. Jeho názov nám napovedá, že sa jedná o materiál, ktorý pôsobí veľmi príjemným, prírodným dojmom. Hodí sa do interiéru domu, alebo pokojne i chalupy.

Podkrovie obložené pomocou tatranského profile

Tatranský profil
Pod pojmom tatranský profil, rozumieme dosky s rôznou hrúbkou. Originálny tatranský profil obsahuje aj perodrážku.

Perodrážka
Perodrážka znamená to, že sa na jednej strane dosky nachádza zárez a na druhej vyčnievajúca časť. Tieto dve časti do seba zapadnú ako puzzle.

Ľahká manipulácia a inštalácia

Tatranský profil s perodrážkoumá jednu obrovskú výhodu, a to jednoduchú inštaláciu. Ak totiž do seba zasuniete jednotlivé dosky, budú držať bez toho, aby ste ich museli lepiť, alebo zvŕtať. Perodrážku oceníte hlavne pri obkladaní podhľadov, alebo stien vo vyššej výške. Jednotlivé dosky stačí k sebe priložiť, správne napasovať a spojiť.
Perodrážka nebráni v tom, by ste jednotlivé dosky prerezali na mieste, kde potrebujete. Celková manipulácia a práca s týmto materiálom, je vďaka tomu naozaj veľmi jednoduchá. Mohli by sme povedať, že to zvládne aj úplný amatér.

Určite nesmieme zabudnúť ani na estetickú stránku tatranského profilu. Obklady pôsobia veľmi prirodzene. Hodia sa najmä do prírodne ladených interiérov. Oceníte ho aj v prípade, že premýšľate nad rýchlo a lacnou rekonštrukciou chalupy. Tam sa totiž tatranský profil hodí ako uliaty.

Muž vymeriava dosky na rezanie

Ani smietka nazvyš

Dosky tatranského profilu pôsobí veľmi esteticky. Ak vám po práci ostanú rôzne dlhé odrezky, môžete ich využiť na výrobu dekoračných predmetov do domácnosti, alebo záhrady. Veľmi pekne vyzerajú napríklad vyvýšené záhony. Najprv si z odrezkov vyrobíte bedničku. Následne ju naplníte zeminou a vysadíte letničkami, či úžitkovými rastlinami.