Dá sa dovolenkovať aj s mačkou?

Veľmi rada, by som sa s vami podelila o moju skúsenosť z uplynulého leta. Svoju letnú dovolenku, som totiž absolvovala so svojou mačkou. Trávili sme ju na Slovensku, takže vám neporadím nič v oblasti toho, ako je to s prepravou zvierat do zahraničia, no na druhej strane, vám viem zodpovedne poradiť v tom, ako s mačkou dovolenku úspešne zvládnuť.

 Mačka v námorníckom oblečení pri mori.jpg
Mačka nie je pes
 
Mačku asi ani vy nevenčíte, ale používa svoj mačací záchod. Práve z tohto dôvodu, budete mať asi problém s nájdením vhodného ubytovania. Mňa s mačkou odmietli tri hotely a až vo štvrtom s tým, nemali až taký problém.
Určite však reálne zvážte to, či má vaša mačka stopercentné hygienické návyky. Ak nie, dovolenku s ňou radšej naozaj neplánujte. Účet za hotel, by sa vám mohol totiž poradne predražiť.
 
Pri tom, že mačka nie je pes, ešte chvíľku ostanem. Je to totiž dosť závažný fakt. Musíte počítať s tým, že počas cesty, musíte mačke zabezpečiť to, aby sa mala kde vyprázdniť. Ak idete vlastným autom, čo je najlepšia možnosť, mali by ste mačku prevážať vo väčšej prepravke, kde jej môžete dať aj záchod. Mimochodom, väčšiu prepravku využijete aj na samotnom hoteli, mačku by ste totiž nemali nechávať bez dozoru na voľno. V malej prepravke, ktorá slúži len na prevážanie, by to zas nebolo pohodlné pre vaše zviera.
 Mačka kráča po múriku v prístave.jpg
Pozor na stravu
 
Vecí, na ktoré si budete na dovolenke s mačkou musieť dať pozor je viac, no práve strava, môže predstavovať veľký problém. Ak mačku bežne kŕmite granulami alebo konzervami, pokračujte s rovnakou stravou aj na dovolenke. Ak ju však kŕmite surovým mäsom, aspoň mesiac pred samotnou dovolenkou, by ste mali mačku pomaly navykať na zmenu stravy, teda na granuly alebo na konzervu. Ak by ste totiž strave zmenili veľmi rýchlo, mohli by ste mačke spôsobiť vážne zažívacie problémy, čo na dovolenke určite nechcete zažiť. Ak si tým nie ste istí, tak dajte na moju radu a verte, že to zažiť naozaj nechcete.