Funkčnosť, modernosť a dizajn pre váš interiér: Posuvné dvere zo skla

Určite ste si aj vy všimli, že otváranie klasických dverí dokáže zabrať určitú časť priestoru, čím musíme myslieť na istú rezervu. Je to možné vidieť najmä pri rekonštrukcii interiéru a v prípade menších miestností, kedy by sme uvítali každý mm2 navyše. Z tohto hľadiska sú praktickejším riešením dvere s posuvným systémom otvárania. Pod celkovú estetiku sa však podpisuje aj dizajn a predovšetkým materiál dverí, kedy sa k originálnym a čoraz populárnejším prvkom radí prevedenie zo skla.
Preto ak túžite spojiť praktickú, funkčnú a modernú stránku s nádherným dizajnom, sú tu posuvné dvere sklenené.
Zelené dvere s nápisom change, zmena
Z hľadiska vizuálnej stránky je už na prvý pohľad zreteľný ich veľmi originálny a štýlový dizajn, ktorý vonia istou dávkou luxusu, ale v prípade skla sú tu aj ďalšie známe vlastnosti ako optické zväčšovanie či prepúšťanie svetla. Interiér bude následne pôsobiť priestrannejším, no zároveň odľahčeným dojmom. Takisto v ňom bude dostatok prirodzeného svetla a vyhneme sa neželanému vzniku tmavých či dusných priestorov.
Opisovaný typ posuvných dverí zo skla má potenciál stať sa nielen funkčným, ale takisto viditeľným stredobodom, ktorý dokáže ovplyvniť atmosféru blízkeho okolia a jeho miestností.
Zaujímavé je takisto ich využitie v prípade, ak niektorá z oddelených miestností nedisponuje oknom. Sklenené prevedenie dverí dokáže hodnotným spôsobom nahradiť funkciu okna, a to vďaka vyššie uvedeným vlastnostiam. Do priestoru prenikne prirodzené osvetlenie, pričom vznikne požadované oddelenie, no vyhneme sa prílišnej izolácii či situácii, v ktorej by priestor kvôli robustným dreveným dverám s klasickým otváraním mohol pôsobiť príliš stiesnene.
Interiér, bývanie
Z hľadiska bezpečnosti a skla sú v nás možno isté zaužívané obavy z dôvodu, že sklo považujeme za krehký a labilný materiál. Pri výrobe sklenených dverí sa však používa špeciálne bezpečnostné sklo, ktoré je niekoľkonásobne odolnejšie voči nárazom a možnému rozbitiu.