Kedy je vhodnejšia vaňa a kedy sprchový kút?

Ak sa v súčasnosti rozhodneme pre rekonštrukciu kúpeľne, môžeme sa inšpirovať buď klasikou alebo naopak modernejším trendom. Konkrétnejšie voliť medzi tým, či do týchto priestorov zvolíme vaňu alebo praktický sprchový kút, ku ktorému nebude chýbať sklenena zastena.
K tomu, aby sme sa konkrétne v našom prípade rozhodli správne, je vhodné najskôr zvážiť niekoľko faktorov.Kúpelňa, vaňa
Prvým z nich je priestor, respektíve jeho rozmery. Vieme, že ten dokáže mať pri takomto rozhodovaní silné slovo. Vaňa más spravidla väčšie rozmery a zaberie tak viac plochy, pričom naopak sprchový kút ušetrí https://www.hlavnespravy.sk/banskobystricky-kraj-usetri-20-milionov-eur-zvysi-platy-vodicom-autobusov/1144452 miesto, čím môže byť vhodnejší do menšej kúpeľne. V oboch prípadoch však treba myslieť aj na umiestnenie potrebných doplnkov a dostatočnú voľnosť pri pohybe a orientácii. A áno, je dobre známa tiež kombinácia vane spolu so sprchovým kútom, čo je samozrejme funkčné a oceniteľné riešenie, no pýta si rozmerovo väčší priestor.

  • Praktické riešenie však v tomto smere poskytujú sprchové kúty s posuvnými dverami alebo spomenutou zástenou, čím sa vyhneme potrebe krídlového otvárania.

Druhým dôležitým faktorom je využitie a teda vedieť, k akým konkrétnejším účelom budeme chcieť kúpeľňu používať. Samozrejme, že k hygiene, ale vieme, že táto miestnosť dokáže slúžiť takisto k príjemnému zrelaxovaniu.Čistenie zubov
A u niekoho je to zas rýchla sprcha vo vlažnej vode, čo ho dokáže prebrať a poriadne nakopnúť. K takémuto rýchlemu osvieženiu najlepšie poslúži sprchový kút a takéto osvieženie radi oceníme aj počas teplých letných dní. Na druhej strane ak preferujete skôr relax, pri ktorom sa nechcete nikam ponáhľať a s chuti si poležať v teplom bublinkovo kúpeli, potom je naopak vhodnejšou voľbou vaňa.
Ak máme brať do úvahy funkčné hľadisko, čo poznajú najmä ženy v spojitosti s praním, pre tieto účely dokáže poslúžiť vaňa, rovnako ako k praktickému kúpaniu malých detí. V danej situácii je ale dostupná aj šikovná sprchová vanička.