Koľko financií si pripraviť pri prerábaní dverí

Kvalitné dvere jednoducho treba. Napríklad tie naše staré, takmer vôbec netesnili. To sa odrážalo aj na teple, respektíve zime, v našom dome. Po tom, ako sme si zadovážili nové dvere, cez ktoré neprenikol doslova ani vzduch, platíme aj o niečo menej za elektrinu. Treba však podotknúť, že to nespôsobila len samotná výmena dverí. Svoje samozrejme urobili aj okná a celkové zateplenie, no práve kvalitné dvere sú súčasťou dokonalého zateplenia príbytku. Už ste asi pochopili, že výmenu dverí môžem len odporúčať, a teraz sa poďme pozrieť na to, koľko vás bude takáto vec stáť.

Pootvorené hnedé vchodové dvere

Platiť firme alebo vytiahnuť kufrík s náradím?

Dvere si môžete namontovať sami alebo ich výmenu zaplatiť firme. Prvé riešenie je samozrejme oveľa lacnejšie a ak máte IQ nad päťdesiat, zvládnete to bez najmenších problémov. Náradie si nemusíte kupovať. Stačí ak si ho požičiate na deň.

Cena sa odvíja od konkrétneho materiálu

Cena sklenených dverí LMmont bude jednoznačne vyššia, ako cena klasických dverí z drevotriesky. Ak by ste si však sklo porovnali s hliníkom, sklené dvere vás budú stáť určite menej. O týchto dvoch verziách hovorím z dôvodu, že ide o najpopulárnejšie typy dverí. Musím povedať, že svoje urobia naozaj aj po technickej stránke. Preto sa do nich oplatí zainvestovať. Pokiaľ však na dvere nemáte vyhradený vysoký rozpočet, môžete si zohnať aj lacnejšie kúsky. Spomínaná drevotrieska je veľmi lacné riešenie. Podobné je to aj s lepeným drevom ( nehovorím o masíve).

Pohľad do izby s nábytkom cez dvere

Budete potrebovať ešte niečo?

Áno, bohužiaľ budete. Jednoznačne si kúpte tmel. Ak chcete tepelnoizolačné vlastnosti dverí ešte zlepšiť, na škodu nie je ani tesnenie navyše. Mne sa veľmi oplatilo. V neposlednom rade nezabudnite na zárubňu. Bez nej totiž dvere neosadíte. Jej cena sa taktiež odvíja od konkrétneho typu. Klasika vás nebude stáť viac ako dvadsať eur, no rôzne módne vychytávky ako napríklad bezfalcová zárubňa, to už bude záležitosť za niekoľko stoviek eur.