Nezabúdajte na imunitu !

Práve v období detstva si budujeme svoju imunitu. Z časti to robíme nevedomky a sami, z časti by nám k tomu mali pomôcť naši rodičia. Ak ste práve teraz rodičmi vy, postarajte sa o to, aby mali vaše deti tú najsilnejšiu imunitu na svete.

kostky
 
Čistota pol života a v prípade detí zhoršená imunita po celý život
 
S hygienou to netreba preháňať. Je normálne že dieťa dá do úst špinavé ruky po hre v pieskovisku, alebo po tom ako hladkalo mačku, či psa. Nepanikárte a prestaňte sa snažiť takýmto situáciám úplne vyhýbať. Čím viac si toho detský organizmus zažije, tým lepšie bude bojovať proti chorobám, baktériám a vírusom. Samozrejme, že hygienu treba dodržiavať, no netreba to ani preháňať.
 
Je zaujímavé, že napríklad deti, ktoré vyrastajú so psom, mačkou, alebo inými domácimi zvieratami, majú v dospelosti omnoho lepšiu imunitu. Podľa štúdií dokonca v drvivej väčšine prípadov, sa u takýchto jedincov nikdy neobjaví alergia na zvieraciu srsť. Odborníci si tento javy vysvetľujú práve tým, že si ich organizmus zvykol a stal sa odolným.
 
Nebojte sa chladu
 
Rodičia, ktorí svoje deti aj pri desiatich stupňoch nad nulou, obliekajú do šiestich vrstiev oblečenia, sa nemôžu diviť, že ich dieťa ochorie pri prvom náznaku vetríka. Ak chcete podporiť imunitu svojho dieťaťa, obliekajte ho samozrejme teplo, ale nie príliš. Vonku, by ste s ním mali chodiť ako v lete, tak v zime a taktiež sa nesnažte v jeho detskej izbe udržiavať tropické teploty. 

vyšetření
 
Neizolujte ho
 
Chrípková epidémia v škôlke, ovčie kiahne, alebo iné klasické choroby a vaše dieťa je okamžite doma. Zapamätajte si, že ak budete vašu ratolesť chrániť od akéhokoľvek kontaktu s vírusmi, či baktériami, jeho organizmus si na nich nikdy nevytvorí dostatočnú obranyschopnosť. Takže je určite lepšie prekonať zopár nevinných chorôb v detstve, ako po celý život bojovať s chrípkami a inými ochoreniami.