Rodičia sú proti našej svadbe. Ako to zvládnuť?

Dnes už nedohadujú svadby rodičia, ale mladé páry a ľudia sa hľadajú samy. Nie aktívne, ale skôr pasívne, uvidia, čo z toho bude. Niekedy sa rozídu po prvých rokoch a niekedy sa zoberú. A niektorí pokračujú v žití len tak bez papiera.
Čo však robiť, ak sa stane niečo také, že mladí sa síce chcú zobrať, ale rodičia sú proti?

štěstí
Samozrejme, že záleží aj od konkrétnej situácie, prečo sú rodičia proti danej neveste alebo ženíchovi, ale často krát je to len preto, že nespĺňajú ich predstavy o ženíchovi alebo neveste. Skrátka, predstavovali si pre svoje dieťa niekoho lepšieho a najlepšie by bolo, keby mohli vybrať oni, koho si zoberie. Tak, to však už dnes, našťastie, nechodí.
Čo teda robiť?
Máte viac možností:

  1. Zvyknúť si na to.

Niektorí ľudia sa nikdy nezmenia, tak si radšej rýchlo zvyknite na to, že takto to bude stále. Možno sa to zmení, možno nie, ale buďte pripravený na to, že to takto môže byť stále. Aspoň nebudete prekvapení, keď sa nič nezmení a možno budete milo prekvapení, keď sa to náhodou zmení.

  1. Odstrihnúť všetky kontakty s nimi, keď vám neprajú.

Ak sú to vaši rodičia, ktorí nesúhlasia, môžete s nimi odstrihnúť všetky možné kontakty. Možno si potom uvedomia, že vaše rozhodnutie nezmenia. No, ak sú to vaši svokrovci, ktorí nesúhlasia, len ťažko s nimi môžete pretrhnúť všetky kontakty, pretože váš partner alebo partnerka sa s nimi bude aj naďalej stýkať a tým si nič neuvedomia. Jedine sa vám možno bude žiť lepšie, keď ich nebudete vidieť ako na vás pohŕdavo hľadia. 

krása

  1. Porozprávať sa s nimi o tom.

V niektorých rodinách by možno pomohol úprimný rozhovor o tom, že to myslíte naozaj vážne s ich dieťaťom a nechcete im ho zobrať, ukradnúť alebo neviem čo ešte. A buď sa s tým zmieria alebo nie. Je to len na nich, ale že nechcete mať takéto naštrbené vzťahy, pretože to nerobí určite dobrotu ani ich zdraviu ani tomu vašemu.

  1. Vzdať to.

Niekedy pomôže len čas. Sú takí ľudia, ktorí sú tvrdohlaví a nič ich nepresvedčí o tom, že to myslíte naozaj vážne a že by vám mali veriť. Nechajte im čas, nech si to premyslia, pretože ak ste im nič nespravili a je to len ich zmyslenie si, že budú proti, tak s tým aj tak asi nič viac nespravíte. Postupom času väčšina vecí vyzerá inak ako sa na prvý pohľad mohlo zdať a oni si zvyknú na predstavu, že vy budete ich nevesta alebo zať. Alebo to môžete vzdať úplne a s partnerom sa rozísť, ale ak sa ľúbite, tak rodičia nie sú dôvodom na to, aby ste sa rozchádzali. Veď láska má prekonávať aj prekážky, ktoré jej stoja v ceste.