Svetelné panely na strop alebo stenu

O výhodách LED svetiel ste toho už pravdepodobne mnoho počuli, a pokiaľ nie za najdôležitejšiu prednosť určite patrí ich šetrnosť a dlhá životnosť. Ak sa vám po každé pri účtoch za elektrinu objavujú vrásky na čele, mali by ste začať uvažovať nad vymenením súčasného osvetlenia za LED svetlá. Šetrné LED osvetlenie je pre mnohých ľudí zaujímavé aj z hľadiska dizajnového prevedenia, ako estetický svetelný doplnok. Pokojne však poslúži aj ako primárny zdroj svetla a nahradí akékoľvek iné nástenné či stropné osvetlenie. Hlavný svetelný zdroj pre hociktorú miestnosť či chodbu je možné nahradiť LED žiarovkami. Okrem toho, že takéto žiarovky oveľa dlhšie vydržia a sú mimoriadne úsporné, zároveň majú aj nezávadné zloženie. Svetlo, ktoré vyžarujú LED svietidlá nie je voči ľudskému organizmu škodlivé a ani nebezpečné. Naopak staršie žiarovky častokrát obsahovali stopy ortuti a ich žiarenie teda pre ľudí nebolo až tak nezávadné, ako ste si možno mysleli. Pokiaľ však hľadáte niečo iné a menej nápadné než žiarovku, LED panely zabezpečia zaujímavé a estetické osvetlenie.

led svetlá

LED panely sa vyznačujú všetkými výhodami a benefitmi, ktoré sú známe pre túto svetelnú technológiu. Vrátane toho sú, ale veľmi pekným, vkusným a elegantným svetelným prvkom, ktorý je zároveň rovnako funkčný, ako LED žiarovka. Netradičnými hranatými, kockovými, obdĺžnikovými či okrúhlymi a guľatými prevedeniami bude originálnym svetelným detailom.

led panel

Najčastejšie sa LED panely inštalujú priamo do steny, stropu alebo sadrokartónu, kde je možné ich nenápadne umiestniť. Vďaka tomu, že je toto svetlo nainštalované priamo v stene či strope, pôsobí veľmi prirodzene ako súčasť celkového dizajnu daného priestoru, pretože ho nenarúša. Dokáže teda úplne nahradiť akékoľvek iné stropné alebo nástenné osvetlenie a navyše pri výbere viacfarebného svetla poskytne vizuálne atraktívny doplnok. Vrátane inštalácie priamo do stropu, sadrokartónového podhľadu alebo steny existujú ešte aj LED panely, ktoré sú závesné. Do priestoru sa vešajú pomocou káblov, avšak takéto svetlo sa hodí skôr na miesta, kde sú stropy a steny vyššie.