Zútulnite váš priestor

Aby ste sa však vo svojom dome cítili dobre, musíte pre to niečo urobiť. Musíte zabezpečiť, aby bol váš domov útulný a aby z neho vyžarovala harmónia, ktorú má len pravý domov. Viete, ako urobiť z vášho domova útulný priestor, ktorý bude každý človek milovať?

interiér
 
Zbavte sa vecí, ktoré vám len zbytočne zaberajú priestor
 
Určite ste počuli, že nie je zdravé nechávať si doma príliš veľa vecí. Nielen, že vás to zbytočne zaťažuje, ale zaťažuje to aj váš domov a všetky miestnosti, ktoré doma máte. Je pekné odkladať si veci, ktoré pre vás majú určitú citovú hodnotu. No dávajte si pozor, aby sa z vás nestal jeden z tých ľudí, ktorí len zbierajú veľké množstvo vecí a ničoho sa nevedia zbaviť. Dôležité je taktiež udržiavať poriadok v miestnostiach, ktoré majú pôsobiť upokojujúco a bezchybne. V spálni by ste určite nemali ,,skladovať“ kôš na prádlo alebo žehliacu dosku. Zvoľte si dve miestnosti, v ktorých nebudete mať žiadne vedľajšie veci, ktoré znamenajú prácu.
 
Dajte priestor kobercom, tapetám a všetkému, čo môže váš priestor zjednotiť.
 
Tapety a koberce nielenže každú miestnosť zjednotia, ale navyše sú poslednú dobu naozaj moderné a in. Nemôžete však vyberať len tak. Musíte to poriadne premyslieť, aby sa vám nestalo, že budete mať doma niečo s čím absolútne nebudete spokojný. Vyberajte farby, ktoré sa vám nezunujú, odtiene, ktoré vám nebudú ťahať oči a vzory, ktoré na seba nebudú príliš upozorňovať. Voľte niečo neutrálne a jemné, tak máte istotu, že to len tak rýchlo nevyjde z módy.

sedačka
 
Vyberajte doplnky, ktoré nebudú príliš kričať. Skúste si nakombinovať niečo originálne, no zároveň neutrálne.
 
Aj v tomto prípade platí, že menej je niekedy oveľa viac. Platí to aj pri výbere doplnkov. Aj keď s avám páči veľké množstvo vecí, skúste radšej siahnuť po jednej, ktorú budete milovať celé roky. Nedajte sa zlákať.