Čo znamená vytvorenie webovej stránky?

Množstvo ľudí si zmyslí, že bude mať webové stránku, no nakoniec zistia, že to bolo úplne zbytočné, pretože vlastne nevedia, čo s ňou majú robiť. Základom je, aby ste si premysleli všetky faktory a rozmysleli si, čo by ste očakávali od svojej vlastnej stránky. Ak na tieto veci neviete odpovedať, mali by ste so zakladaním vlastného webu určite chvíľu počkať.

síť
 
Aká by mala byť vaša doména?
 
Doména je názov vašej stránky. Mal by byť originálny a neopakovateľný, no zároveň pritiahnuť vašich potenciálnych klientov či zákazníkov. V dnešnej dobe je veľké množstvo domén už obsadené. Ak nájdete obsadenú doménu určite nezúfajte. Snažte sa nájsť vhodnú alternatívu, ktorá bude vypovedať o účele vašej stránky. Musí byť výstižná, nie príliš dlhá a ľahko zapamätateľná, aby sa k nej ľudia surfujúci po internete mohli kedykoľvek vrátiť.
 
Čomu sa má vaša stránka venovať?
 
Predpokladáme, že každý, kto sa raz rozhodne si internetovú stránku založiť vie veľmi dobre, na čo je určená. Ale aj tak. Čo chcete na vašom webe riešiť? Chcete, aby to bol váš osobný blog? Alebo internetový obchod? Či dokonca novinky z vášho domova? Je to len a len na vás, čomu sa chcete venovať, no nezabudnite sa zamerať len na jednu vec. Možno niekto všestrannosť na webe oceňuje, no verte tomu, že ich je menej, preto skúste jednu tému dotiahnuť do dokonalosti.

kameny
 
Aký by mal byť dizajn vášho webu?
 
Dizajn vášho webu je to prvé, čo môže vášho čitateľa upútať alebo naopak, odradiť. Preto ak by ste si na niečom mali dať skutočne záležať, je to hlavne dizajn a grafika. Sami najlepšie viete, čo bude pre váš web to najlepšie, ale musíte to vedieť aj kvalitne predať a využiť. Uvidíte, že keď do toho dáte všetko, vráti sa vám to. Dôležité je, aby ste sa skutočne snažili a verili tomu, čo vytvárate. Len tak môžete vytvoriť skutočne prepracovanú webovú stránku.