Odkiaľ vlastne začať?

Zamyslite sa nad svojím životným štýlom: stravou, pohybom a vôbec myslením.Potom si odpovedzte na jednu základnú otázku: „Máte sa vôbec rada?“ To je totiž prvá vec, ktorú sa musíte naučiť, až potom príde na rad jedlo a cvičenie. Zabudnite na všetky zaručené rady ako najrychlejsie schudnut.
Už ráno by ste mali začať výdatne ale zároveň zdravo jesť. Raňajky sú totiž najlepší štart, ktorý vás nabije energiou do celého dňa.

salát

ØHorúca voda s citrónom
Akonáhle sa prebudíte, začnite ráno s pohárom vody s citrónom a medom. Naštartujete tak metabolizmus a stiahnete prípadné prekyslenie z tela preč. Druhým variantom je zelený čaj, ktorý naštartuje spaľovanie.

ØCereálie vždy bez cukru
Nájdite si aj vy svoj recept na zdravé sušienky bez cukru. Upečiete si ich sami doma a okrem radosti z toho, že vyzerajú jednoducho úžasne, budete presne vedieť, aké majú zloženie. Stavte na ovsené vločky, ktoré sú po ránu tou najlepšou voľbou pre váš organizmus. Alebo si ich dajte len tak s jogurtom, do ktorého môžete pridať oriešky, hrozienka alebo sušené brusnice.

ØCelozrné pečivo
Možno už sa k vám dostala informácia, že biela múka je ako jed. Nemá vlastne žiadnu výživovú hodnotu. Výhodou práve viaczrnné alebo celozrnné varianty je práve nízky obsah tuku a vysoký podiel vlákniny, ktorú vaše telo potrebuje.

ØZázračný tvaroh
Môžete si ho natrieť na chleba alebo si urobiť chutnú nátierku. Môžete pridať čerstvé bylinky alebo reďkovku.

ØPotrebujete proteíny
Udržujú totiž v rovnováhe hladinu cukru v krvi. Nízkotučný syr či chudá šunka je tiež správnou voľbou. Vyskúšajte cottage alebo kozí syry, ktoré majú vysokú výživovú hodnotu. Dajte si tiež vajíčka aspoň dvakrát týždenne.

jogurt

ØBez zeleniny a ovocia sa nezaobídete!
Konzumujte je najlepšie v čerstvom stave, kedy si ponechávajú najviac vitamínov a minerálov. Ku každému jedlu vždy dva kúsky postačia. Čo sa týka množstva, malo by to byť aspoň 100 g denne.

Nemusíte sa riadiť každú radou, ktorá tu zaznela. Stačí keď si z nášho návodu vezmete aspoň to, že zdravý životný štýl sa vám iste oplatí.