Starodávne tantrické umenie

Ak sa zaujímate o rôzne zahraničné kultúry, náboženstvá a historické pozadie iných krajín, pravdepodobne ste už niekedy počuli o tantre. Toto starodávne učenie pochádza z ďalekej Indie, kde sa už po niekoľko dlhých stáročí uchováva pomedzi tantrickými učiteľmi z generácie na generáciu. Z Indie sa umenie tantry Tantra diamond rozšírilo do celého sveta, vďaka čomu si môžeme tantrickú masáž dopriať v súčasnosti kdekoľvek na svete. S rozšírením tantry sa síce stali tantrické procedúry pre ľudí dostupnejšie, ale zároveň sa začalo o nich rozširovať množstvo predsudkov a kontroverzie. Ľudia, ktorí o tantrickom učení nemajú dostatok informácií, si ju často spájajú so sexuálnymi službami. Tantra však nemá s takýmito službami nič spoločné. Dôvodom, pre ktorý sa tento mylný dojem o tantrických masážach rozširuje je ten fakt, že počas nich masér masíruje kompletne celé telo, vrátane intímnych oblastí. Cieľom, ale nie je dosiahnuť uspokojenie fyzické, naopak prostredníctvom stimulovania sexuálnej energie a prepojením fyzického bytia s duševným, dosiahnuť nabudenie novej životnej energie.

starodávne tantrické učenie

Výmena sexuálnej energie má počiatky taktiež z pravého tantrického učenia, ktoré sa praktizuje v Indií, kde je tantra rovnako aj súčasťou náboženstva. Práve jej prvotné myslenie bolo spôsobené prepojením mužského a ženského princípu dvoch indických božstiev, bohyne a boha Šiva a Šakti. Z tohto princípu spojenia mužského boha a ženskej bohyne mal podľa starodávneho náboženstva vzniknúť vesmír a celý svet. Keďže ich spojením sa umožnilo zrodiť celému vesmíru, dodnes sa využíva stimulácia formou intímnych oblastí a celého tela na zrod novej životnej energie.

energetické body

Tantrický masér alebo masérka dokáže s touto energiou pracovať prostredníctvom stimulácie všetkých energetických bodov na ľudskom tele, z ktorých niektoré sa pochopiteľne nachádzajú aj v citlivých oblastiach. Ide o naozaj veľmi intímny zážitok, ktorý dokáže pomôcť i s rôznymi psychologickými ťažkosťami, pretože uvoľňuje napätie. Celé telo, fyzické i psychické, je po masážnej procedúre následne naplnené ľahkosťou a je kompletne zrelaxované. Ak teda hľadáte spôsob, ktorý vás vytrhne zo všedného života a dopraje vám poriadnu dávku relaxácie, určite nedajte na predsudky druhých, ale dajte tantrickej masáži šancu.