Tetovanie – obrázky zdobiace naše telá

Tetovanie je v našej spoločnosti už niekoľko tisícročí. Nebolo v takej podobe ako ho poznáme dnes. Do rezných rán si ľudia vtierali drevené uhlie, farebnú hlinu alebo rastliny – nebojte sa, tieto barbarské spôsoby boli v dávnej minulosti, dnešok je o niečom inom.

Možno len rozmýšľate nad tým či si takúto ozdobu zadovážite aj vy, alebo ste sa už rozhodli pre tento krok a v mysli sa zaoberáte otázkami čo a kde si dať vytetovať. Možno Vám tento článok čo to napovie a poradí.

tetování

Trvalé tetovanie

Motív

Vyberte si poriadne motív, ktorý si chcete na svojom tele dať zvečniť. Motív bude na Vašom tele celý život, Vy s ním budete žiť. Pripravte sa na to, že sa Vás ľudia budú stále pýtať, prečo ste si vybrali práve toto. Mali by ste mat pre tieto prípady pripravenú lepšiu odpoveď ako „Lebo to vyzerá dobre.“ Tiež nie je dobrý nápad dať si vytetovať meno svojej lásky po 2-3 týždňoch randenia. Ak sa rozídete, ako vysvetlíte svojej ďalšej láske to meno na Vašom tele?

tetař

   Na internete a v rôznych tematických časopisoch nájdete množstvo návrhov na tetovanie. Ak ale túžite po niečom originálnom, porozprávajte sa s tatérom, možno Vám nejaký originálny obrázok podľa Vašich predstáv navrhne.

Výber salónu

Toto je dôležitý krok. Vyberte si salón, ktorý má dobrú reputáciu. Tatér by mal vedieť odpovedať na všetky Vaše otázky ohľadom tetovania, mal by Vám ponúknuť k nahliadnutiu portfólio, ktoré Vám o jeho štýle a talente viac napovie, zodpovie Vám na otázky ohľadom bezpečia – nakoľko sa pri tetovaní používajú ihly je bezpečnosť na mieste (isto nechcete chytiť nejakú infekciu), čistota, hygiena, nové ihly a sterilizácia tetovacích prístrojov by mali byť v takýchto prevádzkach na prvom mieste.

Príprava

Ak trpíte nejakou alergiou, alebo beriete nejaké lieky mali by ste o tom povedať tatérovi. Niektoré lieky môžu znižovať zrážanlivosť krvi a pri samotnom tetovaní by ste mohli krvácať viac ako je bežné. Pokiaľ trpíte alergiou môžete mať alergickú reakciu na prímes v niektorých farebných atramentoch.

sexy

Tetovanie

Podľa veľkosti motívu a miesta na tele kde má byť tetovanie záleží, ako dlho bude samotné prevedenie trvať. O tom Vám ale tatér isto povie. Tetovanie veľmi nebolí (dosť záleží od miesta, kde sa chcete nechať tetovať, niektoré miesta nášho tela sú citlivejšie než iné). Po cca 15 – tich minútach začne Vaše telo produkovať adrenalín a pocit bolesti výrazne ustúpi.
Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek motív, či už to bude obrázok, meno, významný dátum vo Vašom živote, …zapamätajte si jedno, bude s Vami veľmi dlho a bude Vás sprevádzať všade kde pôjdete.