Virtuálne sídlo pre podnikateľov

K najobľúbenejším službám pre podnikateľov sa v súčasnosti radia ponuky tzv. virtuálneho sídla. Ktoré sa dá získať za malé mesačné poplatky a spolu s ním aj prestížna adresa pre konkrétnu firmu.

To napríklad znamená, že firemná pošta môže podnikateľovi chodiť do centra Bratislavy a odtiaľto mu bude preskenovaná a poslaná e-mailom. Virtualne sidlo je reálna budova na reálnej adrese, na ktorej sa ale vy a ani vaša firma nemusíte fyzicky nachádzať. Firemnú poštu tu bude prijímať, notifikovať vás o nej a preposielať vám ju sekretariát.

Počitač, stôl, kvetináč

Z tohto dôvodu sú virtuálne sídla spravidla lacné záležitosti. A určite lacné v porovnaní s prenájmom klasických kancelárií či prípadne iných nehnuteľností. Pretože na rozdiel od nich si pri virtuálnom sídle neprenajímate priestory, v ktorých by ste potom fyzicky existovali. V tomto prípade si prenajímate atraktívnu adresu a doplnkové služby sekretariátu.

Takúto adresu potom môžete zapísať do OR SR ako sídlo svojej firmy a bude to z legislatívneho hľadiska v poriadku. Pretože zaevidovaným firemným sídlom nemusí byť sídlisko vášho podniku.

  • Môže ísť o zapísanie v podstate akejkoľvek nehnuteľnosti, ku ktorej máte prístup alebo ktorej ste vlastníkom. Môže sa zapísať aj nehnuteľnosť v prenájme s tým, že v takomto prípade bude potrebný súhlas vlastníka.

Kúpa a následné zapísanie virtuálneho sídla do Obchodného registra ku konkrétnej firme je výhodné pre tých, ktorí chcú, potrebujú a môžu ušetriť na prenájme klasických kancelárií. Teda napríklad pre menších podnikateľov, pre start-upy, pre majiteľov internetových obchodov a tých, čo obchody a prácu riadia primárne cez svoj počítač- grafici, programátori, copywriteri, atď.

Sekretárka, biznis

Pod firemné sídlo sa dá uviesť aj miesto bydliska, hoci to nemusí byť najšťastnejšie rozhodnutie. Daňová kontrola alebo obchodní partneri stojaci na prahu dverí rodinného domu alebo bytu, to uznajte, nie je práve idylická predstava a firme to nepridáva na prestíži.