Vyzerá to, že Huawei sa bude držať Androidu čo najdlhšie

Zdá sa, že gigant stávkuje na pokračujúce používanie operačného systému Android od spoločnosti Google, napriek tomu, že jej čierna listina USA nie je vyriešená.
Predseda viceprezidenta Vincenta Yanga, ktorý vystúpil na podujatí v New Yorku v stredu, uviedol, že organizácia nemá v úmysle uviesť na trh smartfón s operačným systémom Harmony na mieru, ktorý predstavil začiatkom tohto mesiaca.Fotka mobilu značky Huawei..jpg
Huawei ponúkla Harmony od svojho zariadenia do „zoznamu subjektov“ ministerstva obchodu, čo znamená, že americké firmy by museli hľadať vládne povolenie na obchodovanie s čínskou firmou. Hrozilo to, že sa to odradí od organizácie Google a rozšírením systému Android, na ktorom sú spustené všetky telefóny HW.
„Chceme zachovať jeden štandard, jeden ekosystém,“ povedal Yang za CNET. Dodal, že Harmony zostane na pláne B. reportér CNET dodal na Twitteri:
-Roger Cheng (@RogerWCheng) 21. Augusta 2019.
Harmónia sa necháva úplne v rezerve. Správy CNET giganta sa pripravuje, aby predstavila inteligentnú televíziu poháňajú Harmony, a Yang povedal, že očakáva, že uvedie inteligentné hodinky, ktoré fungujú na Harmony. Gigant už predtým uviedla, že HR bude pripravená na medzinárodnú distribúciu začiatkom roku 2020.
Po čiernej listine v máji bol gigant udelený 90 dňová licencia, ktorá svojim zákazníkom poskytla čas na prechod. Táto licencia bola tento týždeň predĺženia o ďalších 90 dní.Nadpis Huawei na telefónoch..jpg
Zachovanie prepojenia so firmou Google nemusí iba byť HW. The Financial Times v júni informovali, že GO nahnevane lobuje za správu Trumpa, aby obchodovala s HW.
Boj o Huawei prichádza uprostred obchodnej vojny medzi USA a Čínou a prezident Donald Trump vydal protichodné vyhlásenia o osude firmy. Na júnovom stretnutí G8 Trump uviedol, že americké organizácie budú mať možnosť predávať firme Huawei, ale nedávno sa zdalo, že organizácia klesla. „V tejto chvíli to vyzerá oveľa viac, ako keby sme neobchodovali,“ povedal novinárom tento mesiac.